Wratislavia-BIOdiesel przekazała Szpitalowi dwa aparaty ultrasonograficzne

Spośród chorób układu krążenia nadciśnienie tętnicze, obok choroby niedokrwiennej serca i chorób naczyniowych mózgu, jest główną przyczyną śmiertelności.

Dwa nowoczesne ultrasonografy, wyposażone w opcję badania serca, naczyń krwionośnych
i jamy brzusznej, pozwolą na kompleksową, nieinwazyjną ocenę diagnostyczną chorych z nadciśnieniem tętniczym, co bardzo korzystnie wpłynie, a wręcz poprawi standard naszego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego wśród chorych z nadciśnieniem tętniczym – mówi Prof. dr hab. Grzegorz Mazur, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Będąc prezesem spółek Wratislavia-Bio i Akwawit-Polmos jestem blisko związany z Wrocławiem.
To miejsce, w którym robię biznes, obie firmy płacą tu podatki i z tego regionu pochodzi większość naszych pracowników. Obecnie mieszkam w Warszawie, ale nigdy nie zapomniałem o Wrocławiu.
Tutaj są moje korzenie i stąd się wywodzę
.

Dlatego uważam, że niezwykle ważne jest wspieranie wszelkich inicjatyw poprawiających jakość życia lokalnej społeczności. Zakup sprzętu do Szpitala sprawił mi dużą radość i satysfakcję – mówi Grzegorz Ślak, prezes Wratislavia-Bio. Cechą stanowiąca o wyjątkowości urządzeń zakupionych dla wrocławskiej Kliniki jest funkcja eTRACKING – system automatycznego badania elastyczności naczyń.
Dzięki niemu diagnostyk zostanie zaalarmowany o możliwości pojawienia się miażdżycy.
Ta unikalna funkcja umożliwiająca wcześniejsze wykrycie choroby i możliwe będzie podjęcie leczenia na bardzo wczesnym etapie.

Jesteśmy dumni, że nasza firma wsparła Szpital i mamy nadzieję, że te dwa aparaty ultrasonograficzne pomogą wyleczyć wielu pacjentów.